niedziela, 16 listopada 2014

Pierwsze 8B w granicie!! + film

Sezon w pełniej krasie, bynajmniej nie ogórkowy, wiec nie ma co pisać trzeba się wspinać.
Każdy ma jakieś swoje projekciki czy problemik którymi jest zajęty. Wczorajszy dziś był niejako historyczny dla naszego lokalnego balderingu, stąd mimo braku weny postaram się przybliżyć kulisty powstania pierwszej 8B w granicie, mało tego powstała także i druga...wciąż mało? Pierwszy flesz powyżej levelu 8 w kotlinie. Przyznajcie efekt jak na 1 dzień piorunujący. Sprawcami całego zamieszania byli nie kto jak Bracia Stranicy, konkretnie Martin.  Każdy kto chodź trochę się interesuje tematem, zna te postacie, wiec przybliżać nie trzeba.Ale z grubsza, Štěpán zrobił ostatnio swoje pierwsze 8B - Deep Throath a Martin 8C - Pratice of the Wild - obydwie linie w Magikowie. Wiec foremka jest!

Cel 1 Sokoliki.
Štěpán robi "Progres" w drugiej probie po niefortunnie spalonym fleszu. Martin fleszem. Dalej "Regres". Tu dopiero po jakimś czasie Martin melduje się na TOPie. Hard. Następnie połączenie. Dłuższy rest Martina i pierwsza próba i.... mamy "Nadstachu". Szybka moja sugestia i mamy niski start, dodający 3 harde ruchy i jest  "Progres low", Martin znowu... 1wsza próba. Štěpán po kilkunastu minutach także TOPuje. Martin idzie jak przecinak i stawia dużą kropkę nad I, robi tez" Nadstachu low". Mamy pierwsze...!! Big rispekt. Bastek ma to wszystko nagrane, na dole film!

Cel 2 Katharsis
Tutaj szybki szpil. Martin fleszuje(!!!) z wyjściem. Szczęka opada i leży na glebie. Štěpán robi także z wylezem bardzo szybko, parę prób dosłownie. Obydwoje bardzo komplementują urodę i klasę problemu. Takie pierdu pierdu: jakby to było w Brione(chodzi o jakość skały) było by word class. Jakby...

Cel 3 Okap na Skałkach Teściowej/Szklarska
Możę tutaj Martin się nieco zmęczy? Po pierwsze obydwoje są wręcz zachwyceni uroda projektu. Widać jak im się podoba. Duży przewis, męskie ruchy, wysokość też robi swoje. Jednym słowem pięć gwiazdek. Projekt pada pod szponem Martina! I tak oto mamy kolejny hardcorowy projekt który zamienił się piękne wyzwanie! Ochrzczony "Czech star", tak wiec jest kolejne.... :-)
Štěpán próbuje "Czech Star"

Martin próbuje "Czech Star"


Ja miałem przyjemność być "guidem" chłopaków po lokalnych problemach, przy czym sam odrobinkę się powspinałem, a na pewno doładowałem motywacje oraz super dobrze spędziłem dzień w towarzystwie Braci, który są mega super ziomeczkami, zero gwiazdorzenia przy czym są nakręceni na wspin w 200%.
Michnik walczy na wyjściu z Progressu

Wiecej na http://martinstranik.blogspot.com/2014/11/poland.html
Uvidíme se brzy! Pozdro!
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz