wtorek, 29 października 2019

To je ono

Nooo i to je ono.....Dramaturgia, akademicko wręcz przypisana muzyczka, dupsko obite....aaa i linia pierwszorzędna. Rynce się pocą, zawodnik zaklajstrowany, profeska na 102. Chyba czas na telefon do Czarka...

Koziołek Matołek SD from Miszak on Vimeo.


Jako że jestem xserobojem Pandy to coś przykseruje..dla tych co nie mogą dziś

Jak cie stara nie puści do lasu
nie rób brachu ambarasu,
Tylko siup przed kompa siądź
i nie koniecznie jak ksiądz.

Bohaterem swych przyszłych wyimaginowanych wyczynów bądź.
Oglądaj i wzdychaj,
ale czipsami się nie opychaj.
Pamiętaj, że warun tuż tuż,
aż z pizdy poleci kurz.

4 komentarze:

  1. Śmiało już można mówić o szkole rymu dzierżoniowskiego

    OdpowiedzUsuń
  2. Już początek wiersza każe nam sądzić, że podmiot liryczny to balderowiec który wieki nie był w skałach strasznie cierpi i żyje tylko wspomnieniami związanymi z lasem.
    Utracony las jest idealizowany: piękny, przyjazny, bliższy niz rodzina. Cały utwór przesycony jest dojmującym uczuciem straty i tęsknoty. Tam, gdzie podmiot się znajduje,panuje obojętność i lekceważenie. W takim świecie jeszcze silniej tęskni się za utraconą wolnością.
    Jeżeli kompozycja utworu jest zakłócona, występują w niej elementy niepasujące do całości dzieła, na nie właśnie i na ich wymowę powinniśmy zwrócić szczególną uwagę. Każde zachwianie sensu całości może być znaczące przy interpretacji utworu. Jeżeli zauważamy, że kompozycja czy wersyfikacja wiersza stanowią odwzorowanie przynależnej jakiemuś gatunkowi składni, musimy mieć świadomość, ŻE TO NIE JEST PRZYPADEK.
    Czytamy wtedy ''między wierszami''po przez próbę wyrażenia myśli jako wyraz kpiny, ironii czy zaprzeczenia.
    Jeżeli autor nagle zmienia lub zaburza rytm, skraca regularne dotąd wersy, wprowadza nieregularne rymy itp. – działanie takie jest znaczące. Świadczyć może o zmianie nastroju, ładunku emocjonalnym, podkreśleniu jakiegoś słowa, które może całkowicie zmienić nasze rozumienie wiersza.Bądzmy więc czujni i na takie drobne z pozoru elementy zwracajmy szczególną uwagę,bo w większości przypadków mamy do czyienia z wybitnym dziełem literackim!

    OdpowiedzUsuń